Warsztaty dla klas V

W dniu 13.09.2019 r. w Szkole Podstawowej w Sadowiu odbyły się dla klas piątych  warsztaty pt. "Aktywni i zdrowi !" zorganizowane przez Członków Stowarzyszenia "Ostrower".

I część spotkania poprowadziła dietetyk mgr Monika Witczak, która w ciekawy sposób przedstawiła zasady zdrowego żywienia, prawidłowy dobór jadłospisu na podstawie piramidy zdrowego żywienia. Omówiła z uczniami kaloryczność fast foodów oraz podała przykłady zdrowych, prostych potraw.

II część spotkania została poprowadzona przez Sebastiana Majewskiego i poświęcona była zdrowemu trybowi życia, systematycznej aktywności fizycznej oraz  uprawianiu sportu  na świeżym powietrzu.

Projekt "Aktywni i zdrowi!" został dofinansowany ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

Dziękujemy Prowadzącym za ciekawe i pożyteczne spotkanie.                                                    J. R