DBI

Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 lutego 2011 roku, już po raz siódmy, na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są wirtualne światy. Tegoroczne hasło - „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży.  Również nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Działania związane z  bezpieczeństwem w sieci zaplanowane zostały na miesiąc luty i objęły całą społeczność uczniowską. Pod kierunkiem bibliotekarza i pedagoga szkolnego uczniowie klas I-VI SP zdobyli wiedzę na temat niebezpieczeństw, jakie można napotkać w Internecie. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego i efektywnego korzystania z Sieci uczestnicząc w bloku tematycznym „Poznaj bezpieczny Internet" z wykorzystaniem projektu Sieciaki.pl., ,,3...2...1...Internet" oraz scenariuszy zajęć i materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie www.dzieckowsieci.pl.                                                                                             Uczniowie gimnazjum podczas lekcji wychowawczych obejrzeli prezentacje Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie przygotowane przez koleżanki z kl. III B - Paulinę Wielgus i Justynę Osowską.