Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2015

Podsumowanie konkursów bibliotecznych.

Z okazji ,, Października Miesiąca Bibliotek Szkolnych”  nasza biblioteka szkolna  zaprosiła uczniów SP i gimnazjum do udziału w konkursach promujących książki i czytelnictwo.

Wyniki poszczególnych konkursów przedstawiają się następująco:

I ,, Laurka dla Szkolnej Biblioteki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas II a i b SP. Wpłynęło 12 prac. Wyróżniono prace: Patrycji Wolańskiej, Julii Korzeń, Sebastiana Lenart, Zuzanny Kucharskiej.

II „  Okładka mojej ulubionej książki” - konkurs plastyczny dla uczniów klas IIIa,b SP. Wpłynęło 19 prac. Wyróżniono prace: Victorii Żelazowskiej, Kornelii Grabkowskiej, Julii Marciszewskiej, Natalii Firmanty, Agaty Skuza, Marcela Wąs.

III Konkurs pięknego pisania dla uczniów klasy IV.

• I miejsce – Oliwia Łapa
  • II miejsce – Angelika Jezierska i Adrian Komenda
  • III miejsce – Jakub Doch i Karol Grześkiewicz

IV  „Moje zakończenie” - konkurs literacki dla klasy V na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej lektury. Wyróżniono pracę Kingi Gondek.

V  „ Książka, którą chcę Ci polecić” - konkurs na literacki  dla uczniów klasy VI. Wyróżniono pracę Pawła Urbańskiego.

VI W konkursach literackich dla gimnazjum nagrodzono wiersze o jesieni Aleksandry Sternik i Kamili Nogal oraz opowiadania Natalii Jop i Patrycji Rzepki.

VII „Ciekawość rośnie w miarę czytania” – akcja głośnego czytania w gimnazjum. W ostatnim tygodniu października wybrani przez uczniów nauczyciele czytali im fragmenty ciekawych książek zachęcając jednocześnie do przeczytania lektury w całości.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.