Ferie zimowe w bibliotece

Dni otwarte 19,26,27 stycznia.

Podczas ferii zimowych w bibliotece szkolnej zostały zorganizowano dni otwarte dla uczniów SP i gimnazjum. Zajęcia kreatywne popularyzujące w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim ukazujące bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed ekranem telewizora, czy komputera odbyły się 19 i 26 stycznia. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z nowymi książkami zakupionymi do biblioteki w ramach projektu „Książki marzeń”, nauczyć się nowych technik plastycznych:  Iris folding i papierowa wiklina. Zajęcia zorganizowały panie: Jolanta Wiewiór i Alicja Dąbrowska.

Żeby nie było nudno, 27 stycznia zorganizowano wycieczkę do Biblioteki Gminnej w Sadowiu. Dzieci z klas I-III SP pod opieką p. Anny Arczewskiej i p. Elżbiety Strąpoć uczestniczyły w zajęciach plastyczno- literackich „ Serdeczne spotkanie z książką”. Dzieci opowiadały o książkach bliskich sercu, czytały opowiadania i wiersze zaproponowane przez Panie Bibliotekarki. W części plastycznej wykonały serduszkowe zawieszki i kolorowanki dla biskich sercu z okazji zbliżających się Walentynek.