" Pomagajmy Ziemi codziennie".

Tegoroczna akcja "Sprzątania Świata" odbyła sie pod hasłem " Pomagajmy Ziemi codziennie".

Tegoroczna  akcja „Sprzątanie Świata” odbywała się pod hasłem „ Pomagajmy Ziemi – codziennie ”.

Tradycyjnie po wakacjach w trzeci weekend września odbywa się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Również nasza szkoła jak co roku przystąpiła do tej akcji.

Prowadzona od dwóch lat przez Fundację Nasza Ziemia  -  Kampania na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju promuje i uczy jak praktycznie i na co dzień chronić środowisko. Z jednej strony ponad 70 % polskiego społeczeństwa podziela tą ideę a z drugiej strony – nasze codzienne zachowania związane z zakupami i konsumpcją, segregowaniem odpadów czy oszczędnością energii wciąż zostawiają wiele do życzenia. A przecież Ziemi można i trzeba – pomagać codziennie.

Z tej okazji 18 września uczniowie klasy II a pod opieką pani Katarzyny Kudas przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej, które

w sposób humorystyczny przedstawiło problem globalnego zanieczyszczenia i bezmyślności ludzi.

Część artystyczna zawierała również prezentację EKOLOGICZNEGO MARATONU UŚMIECHU, którą przygotowały poszczególne klasy.

Każda klasa typowała swoich przedstawicieli do tego konkursu:

Klasę I a reprezentowały:

Biernat Sylwia

Urbańska Monika

Klasę I b reprezentowali:

Kaczor Wioletta

Skrok Kinga

Wolańska Marta

Nawrot Tobiasz

Klasę II a reprezentowali:

Pałacha Damian

Sitarski Dominik

Klasę III a reprezentowały:

Nogaj Agata

Łapa Emilia

Klasę III b reprezentowali:

Kucharska Monika

Sałagan Patryk

Jury w składzie :

Pani dyrektor Małgorzata Chudzik, pani Jolanta Wiewiór i pani Monika Wtorkiewicz wyłoniły zwycięzców i przyznały nagrody.

Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce -      Pałacha Damian

Sitarski Dominik