Euro Week- 2017

W dniach 9 -13 kwietnia 2017 r. 25 uczniów naszej szkoły wraz z 2 opiekunami oraz uczniami z innych szkół podstawowych w Polsce wzięło udział w przygotowanym  przez Europejskie Forum Młodzieży  obozie szkoleniowym „Euro Week – Szkoła Liderów”.  Program ten jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Obóz odbył się w malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej – Międzygórzu w Ośrodku Wczasowym „Słoneczna”.

Program „Euro Week – Szkoła Liderów” oparty jest na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych i obejmuje 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Prowadzenie prezentacji” i „Europa”. Program jest organizowany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i wielu innych ważnych w kraju instytucji.