Piątoklasiści z Sadowia na podium

16 listopada 2017 r. na hali Targów Kielce odbył się XI finał wojewódzki Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”, który był kierowany do uczniów klas piątych.

Celem konkursu  jest promowanie zasad bezpieczeństwa ogólnego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej i w trakcie kibicowania.

Do turnieju przystąpiło 14 drużyn  z województwa świętokrzyskiego. Powiat opatowski już po raz szósty z rzędu reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu.

Zadania jakie uczniowie mieli wykonać to: rozwiązanie testu z zasad ruchu drogowego, przejazd toru przeszkód i miasteczka ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, zadanie sprawnościowe z zakresu bezpieczeństwa pożarowego oraz sprawdzian z wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym.

Drużynie towarzyszyła 20-osobowa grupa kibiców.

Rozgrywkom towarzyszyły liczne atrakcje: pokaz tresury psa policyjnego, pokazy fitness dziewcząt z ostrowieckiego klubu sportowego, spotkanie z piłkarzami ręcznymi  Vive Tauron Kilece. Uczniowie mogli odwiedzać różne stanowiska edukacyjne.

Nasza drużyna w składzie: Natalia Firmanty, Agata Skuza  i Bartek Wójcicki zdobyła II miejsce.

Piątoklasistom gratulujemy sukcesu!!!

(Drużynę i kibiców przygotowały do turnieju panie Bożena Gierczak, Renata Szymańska i Krystyna Sitek)