JASEŁKA W SP BISKUPICE

Boże Narodzenie jest niewątpliwie czasem refleksji. W obliczu świątecznej krzątaniny i zakupów często zapominamy o tym, co ważne. Tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej w Biskupicach pozwoliły nam uświadomić sobie, że wigilijny cud musi przede wszystkim dokonać się w nas samych.

Uczniowie naszej szkoły pokazali nam obraz współczesnej rodziny, w której matka jest zestresowana i często krzyczy. Ojca ciągle nie ma w domu, a kiedy już jest to kłóci się z żoną. Rodzice nie mają czasu dla dzieci, gonią za pieniędzmi. Starsza córka myśli tylko o sobie, a syn wpadł w złe towarzystwo: przeklina, oszukuje, jest maniakiem komputerowym. Wigilijny cud dokonuje się w tej rodzinie za pośrednictwem Justyny – najmłodszej córki.[i] To do niej przychodzi Jezus, ponieważ jej serce jest otwarte na Jego miłość…

W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tym, aby nie dać się zamknąć w jarzmie codziennego życia. W blasku świec wigilijnych zobaczmy swoje rodziny, pracę, obowiązki. Odnajdźmy właściwe spojrzenie na swoje cierpienie, upokorzenia, krzywdy. Sprawmy, aby w naszych oczach i sercach na nowo zapłonął blask dobra i miłości.

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach.

Święta Bożego Narodzenia – tajemnica serca, której rozum pojąć nie może.

Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty.

Że, jak mówi Wam wszystkim dawne, odwieczne orędzie,

Z pierwszą na niebie gwiazdą Bóg w Waszym domu zasiądzie

Sercem go przyjąć gorącym, szeroko otwórz mu wrota

Oto co czynić nam każe – Miłość, największa cnota.