Profilaktyka #zostanwdomu

Profilaktyka  #zostanwdomu

W związku z zachorowaniami wywołanymi w Europie przez koronawirusa SARS-CoV-2 prosimy aby w ramach profilaktyki uczniowie podczas zawieszenia zajęć w szkole przebywali w domach, unikali dużych skupisk ludzkich jeżeli wychodzą z rodzicami na zewnątrz.

Prosimy przestrzegać podstawowych zasad higieny w tym np.: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła wg. instrukcji, podczas kaszlu i kichania zakrywaniu ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką itp.

Prosimy sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Najbliższej stacja sanitarno-epidemiologiczna znajduje się w Opatowie,  ul. S. Sempołowskiej 3 tel. 15 868 21 49 > strona internetowa opatowskiego Sanepidu.

W przypadku dodatkowych wątpliwości MEN zaleca aby zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).