Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu

ZASADY PRACY NA PLATFORMIE MICROSOFT TEAMS DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SADOWIU

ZASADY PRACY NA PLATFORMIE MICROSOFT TEAMS  DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SADOWIU

 

KORZYSTANIE Z PLATFORMY  

 1. Wszyscy uczniowie - członkowie platformy pracują wyłącznie w zespołach utworzonych przez nauczyciela czy administratora lub utworzonych przez uczniów, pod warunkiem, że dołączą do niego wybranego nauczyciela, jako opiekuna. 
 2. Jeżeli są jakieś problemy z logowaniem, połączeniem należy zamknąć okno i zacząć od nowa.  
 3. Jeśli zapomniałeś loginu lub hasła, skontaktuj się z administratorem (p. Kozłowska) przez messengera .  
 4. Platforma jest dostępna 24 h/dobę, pracować na niej można kiedy macie czas i dostęp. Pierwszeństwo mają spotkania na żywo z nauczycielem.  
 5. Wszyscy użytkownicy platformy zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad NETYKIETY.  
 6. Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na czacie - NIE NALEŻY PISAĆ CAPS LOCKIEM (DUŻYMI LITERAMI).  
 7. Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie o tym nauczyciela.  

ZAJĘCIA ONLINE  

Warunki techniczne  

 1. Spotkania on-line rozpoczynają i kończą prowadzący nauczyciele.  
 2. Punktualnie usiądź przed włączonym komputerem/tabletem/telefonem i zaloguj się do aplikacji – komunikatora.  
 3. Przed każdymi zajęciami wyłącz wszystkie aplikacje, gry, portale, które masz otwarte na swoim urządzeniu. To, co dzieje się w tle może Cię po prostu rozpraszać i przeszkadzać  w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry - możesz się nimi zająć po lekcji online. 
 4. Zadbaj o to, by w pomieszczeniu, gdzie jesteś, było cicho.  

Stanowisko pracy  

 1. Biorąc udział w lekcji usiądź przy biurku lub stole w taki sposób, aby uniknąć wad postawy.  
 2. Powinieneś być w pokoju sam lub w obecności rodzica, który zachowuje ciszę. (Rodzic może pełnić funkcję wspomagającą dla ucznia.)  
 3. Przygotuj: podręcznik do zajęć z danego przedmiotu, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy, brudnopis, przybory do pisania oraz inne materiały, jeżeli zostałeś o to wcześniej poproszony przez nauczyciela.  
 4. Przed zajęciami skorzystaj z toalety.  

Zachowanie podczas zajęć  

 1. Słuchaj tego, co mówi nauczyciel. Nie mów, gdy mówi nauczyciel, bo robi się hałas.  
 2. Możesz otworzyć z boku konwersację (czat) i zapisywać pytania. Ale nie zaśmiecaj też czatu odzywaniem się do innych nie na temat zajęć, pisaniem nieistotnych rzeczy  i nadużywaniem emotikonek. Możesz robić to po spotkaniu.  
 3. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenie się do odpowiedzi.  
 4. W celu zabrania głosu, uczeń zgłasza na czacie chęć wypowiedzi. Wtedy nauczyciel przerywa lub kończy swoją wypowiedź i wyraźnie udziela głosu uczniowi, który się zgłosił. Pozostali uczniowie słuchają wypowiedzi kolegi.  
 5. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywaj się do nikogo wulgarnie, nie wyśmiewaj innych, nie krytykuj, nie obrażaj.  
 6. Zachowaj kulturę osobistą – w mowie i w piśmie. (Dzień dobry. Cześć. Proszę powtórzyć. Potrzebuję pomocy. Czy mogę…?)  
 7. Nie wolno w czasie lekcji online wyłączać mikrofonów innym uczniom, komentować wypowiedzi, zakłócać toku lekcji.  
 8. Kiedy nauczyciel o to prosi, wyłącz kamerkę (ze względu na słaby Internet, który nie uciągnie tylu obrazów).  
 9. Lekcji nie wolno bez zezwolenia nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też  z konsekwencjami prawnymi.  
 10. Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, nauczyciel może wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.