Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu

PSO - języki obce

ANEKS

DO PRZEDMIOTOWEGO SYSTEMU OCENIANIA

Z JĘZYKÓW OBCYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SADOWIU

DLA KLAS IV - VIII

 

  1. Podstawą prawną do wprowadzenia zmian w przedmiotowym systemie oceniania z języków obcych w Szkole Podstawowej w Sadowiu zawartych w niniejszym Aneksie są:
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19

  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
    z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  1. Niniejszy Aneks obowiązuje w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
    w terminie określonym w stosownych Rozporządzeniach Ministra Edukacji Narodowej.
  2. Ocenianie uczniów ma na celu:
  • motywowanie ucznia do samodzielnej  pracy w domu
  • monitorowanie pracy ucznia oraz przekazywanie uczniowi informacji o jego osiągnięciach edukacyjnych pomagających w uczeniu się, poprzez wskazanie, co uczeń robi dobrze, co
    i jak wymaga poprawy oraz jak powinien dalej się uczyć
  • dostarczenie uczniowi satysfakcji za wkład pracy wniesiony w samodzielne, ukierunkowane przez nauczyciela w formie zdalnej, przyswajanie i utrwalanie treści zawartych w podstawie programowej.
  1. Uczeń ma obowiązek przesyłania zdjęć wykonanych prac pisemnych na adres mailowy nauczyciela lub poprzez Messengera  a nauczyciel może sprawdzić prace całej klasy lub kilku wybranych uczniów. Szczegóły podane będą w planie działań na każdy tydzień lub na grupach przedmiotowych na Messengerze.
  2. Ocenianiu mogą podlegać następujące formy aktywności uczniów:
  • zlecone przez nauczyciela zadania domowe, dostarczane przez uczniów za pomocą dostępnych narzędzi porozumiewania się na odległość
  • wypowiedzi ustne,  prezentowane za pomocą dostępnych narzędzi porozumiewania się na odległość, w dostępnej formie i terminach ustalonych z nauczycielem
  • osiągnięcia ucznia w testach i quizach online
  • aktywność i systematyczność wykonywania zleconych zadań
  • wykonywanie przez ucznia dodatkowych zadań mających na celu samodzielne doskonalenie sprawności językowych
  1. Podczas oceniania uwzględnia się możliwości uczniów w zakresie dysponowania i dostępu do narzędzi komunikacji na odległość.
  2. Osiągnięcia uczniów będą oceniane z częstotliwością co najmniej 1 raz na dwa tygodnie.
  3. Informacje o ustalonej przez nauczyciela ocenie przekazywane będą  przy pomocy narzędzi porozumiewania się na odległość.
  4. Uczeń regularnie sprawdza wiadomości od nauczyciela.
  5. Uczeń zapoznaje się z wszystkimi materiałami przesłanymi przez nauczyciela ( strona szkolna – zakładka zdalne nauczanie )
  6. Uczeń zapisuje tematy lekcji wraz z datami w zeszycie przedmiotowym. Karty pracy wraz z rozwiązaniami wkleja bądź przepisuje do zeszytu pod bieżącym tematem lekcji ( dopuszczalne jest gromadzenie kart pracy w przeznaczonych do celu papierowych teczkach podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz jakiego dotyczą przedmiotu ). Jest to potwierdzenie jego obecności oraz pracy na zajęciach podczas zdalnego nauczania.
  7. Uczeń wykonuje wszystkie zadania również quizy i testy samodzielnie oraz terminowo przesyła zadane prace do nauczyciela wykorzystując do tego dostępne dla niego środki telekomunikacji : Messenger, e-mail, SMS, MMS. Wiadomości i prace podpisuje imieniem i nazwiskiem.
  8. Uczeń stosuje się do komentarza nauczyciela oraz jego poleceń i wskazówek do pracy, czyta ze zrozumieniem polecenia i treść zadań.
  9. Uczeń stara się pracować systematycznie – nie odkłada wszystkich zadań na ostatnią chwilę.
  10. Oceniane będą zaangażowanie ucznia, wkład pracy, terminowość oddawania prac, aktywność, poczucie odpowiedzialności i obowiązku oraz motywacja wewnętrzna.
  11. Prace i wiadomości otrzymane od ucznia zostaną zweryfikowane przez nauczyciela po powrocie do szkoły.
  12. Czas zdalnego nauczania jest dla ucznia czasem na uzupełnienie braków i zaległości oraz możliwością poprawy ocen po powrocie do szkoły.
  13. Nauczanie indywidualne – indywidualny kontakt z rodzicem w celu ustalenia konkretnych wytycznych odnośnie zdalnej pracy z uczniem.
  14. Frekwencja ucznia w trakcie trwania nauczania zdalnego liczona będzie na podstawie jego wpisów tematów do zeszytów przedmiotowych wraz z datą oraz wykonanych zadań wyznaczonych przez nauczyciela .
  15. Wszystkie sprawy, nie ujęte w niniejszym aneksie, rozstrzygane będą zgodnie z PSO lub WSO.

 

 

Nauczyciele  języków obcych w Szkole Podstawowej w Sadowiu: Agnieszka Mozal, Monika Mazur, Anna Dymanowska, Ewa Połowniak