30.11-4.12

Plan pracy dla klasy II b

Od 30.11.2020r. Do 04.12.2020r.

Edukacja Zintegrowana

Poniedziałek 30.11.2020r.

1. Współpraca się opłaca – podręcznik do j. polskiego str. 36 – zapoznanie się z ilustracją, tekstem i informacjami (różnica pomiędzy zdaniem, a równoważnikiem zdania); formułowanie ustnych wypowiedzi na temat współpracy.

Ćwiczeniówka do języka polskiego zadania nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 str. 36, 37.

2. Dodaję pełne dziesiątki do liczb dwucyfrowych – podręcznik do matematyki str. 67. - analiza sposobów dodawania oraz prezentowanych zadań.

Ćwiczeniówka do matematyki zadania nr 1, 2, 3, 4 str. 62.

Wtorek 01.12.2020r.

1. Zaczarowana zagroda - podręcznik do j. polskiego str. 38 – omówienie fragmentu lektury, zapoznanie się z zagadnieniem plan wydarzeń; stworzenie planu wydarzeń do lektury.

Ćwiczeniówka do języka polskiego zadania nr 1, 2 str. 38.

2. Poznaję jednostkę długości metr - podręcznik do matematyki str. 68 – ćwiczenia w mierzeniu za pomocą metra krawieckiego i metrówki, zapoznanie się z jednostką metr, analiza zadań przedstawionych w podręczniku.

Ćwiczeniówka do matematyki zadania nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 str. 63, 64.

Środa 02.12.2020r.

1. Projekt Fasolka - podręcznik do j. polskiego str. 40 – zapoznanie się z tekstem oraz informacjami „A to ciekawe!”; ćwiczenia kaligrafii; formułowanie wypowiedzi ustnych.

Ćwiczeniówka do języka polskiego zadania nr 1, 2, 3, 4, 5 str. 39, 40

2. Odejmuję dziesiątki od liczb dwucyfrowych - podręcznik do matematyki str. 70 - analiza sposobów odejmowania oraz prezentowanych zadań.

Ćwiczeniówka do matematyki zadania nr 1, 2, 3, 4 str. 65.

Czwartek 03.12.2020r.

1. Antarktyda – najzimniejszy kontynent - podręcznik do j. polskiego str. 42-45 – zapoznanie się z informacjami dotyczącymi Antarktydy; obejrzenie filmu oraz prezentacji; stworzenie opisu pingwina.

Ćwiczeniówka do języka polskiego zadania nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 str. 41, 42, 43

2. Rozwiązuje zadania rozmaite -  podręcznik do matematyki str. 71 – ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań o rozmaitej treści.

Ćwiczeniówka do matematyki zadania nr 1, 2 str. 66.

Piątek 04.12.2020r.

1. Jak przetrwać mrozy? - podręcznik do j. polskiego str. 46 – zapoznanie się ze sposobami przetrwania zwierząt w krainie mrozu, wykonanie quizu o Antarktydzie.

Ćwiczeniówka do języka polskiego zadania nr 1, 2, 3, 4, 5 str. 44, 45.

2. Dodaję liczby jednocyfrowe do liczb dwucyfrowych -  podręcznik do matematyki str. 72 - analiza sposobów dodawania oraz prezentowanych zadań.

Ćwiczeniówka do matematyki zadania nr 1, 2 str. 67.

Edukacja: język angielski

Data: 02.12.20

Temat: Przyimki miejsca: in, on.

- objaśnienie, co oznaczają przyimki miejsca: in – w,  on – na, zapisanie powyższego zeszycie;

- rysowanie przykładów w zeszycie, np. lampa na stole (pod obrazkiem piszemy słówko on)  i lampa w pudełku (pod obrazkiem piszemy słówko in);

- ćwiczenie 2, str. 25, podręcznik – odpowiadamy na pytania gdzie znajdują się przedmioty;

Praca domowa: ćwicz. 8, str. 13(ćwiczeniówka), opisujemy jeden z obrazków, wg podanego wzoru, np. The bike is on the bed in picture A.

Data: 04.12.20

Temat: Opowiadamy według wzoru o swoich urodzinach.

- sprawdzenie pracy domowej: ćwicz. 8 ze str. 13 z ćwiczeniówki;

- omówienie obrazka z podręcznika, str.26 (zwrócenie uwagi na flagi oraz słownictwo kojarzące się z urodzinami, tzw. burza mózgów);

- czytanie tekstów o urodzinach, podręcznik, str. 26, przez nauczyciela i przez dzieci;

- śpiewanie urodzinowej piosenki: Happy Birthday .

Praca domowa: Piszemy w zeszycie krótki tekst o swoich urodzinach, wg wzorów ze str. 26 i uczymy się go czytać( na piątkę) lub opowiadać( na szóstkę). Chętni mogą także zilustrować napisany tekst.

30.11.20r poniedziałek

Katecheza : okolicznościowa

Temat: Czekamy na Pana Jezusa -Adwent

Możecie narysować lub wydrukować ( zróbcie to na końcu w notatkach lub w zeszycie)

1.Pokoloruj roratkę

2. Pokoloruj adwentowy lampion.

3. Po kolejnych niedzielach adwentowych koloruj na świecach płomień w wieńcu adwentowym -po tej niedzieli 29 listopada  załącznik

03.12.20r czwartek

Katecheza : okolicznościowa

Temat: Święty Mikołaj uczy nas dobroci.

6 grudzień to dzień dobroci. W tym dniu przychodzi do nas święty Mikołaj- wyczekiwany gość, który przynosi prezenty i sprawia dużo radości.

Narysuj Mikołaja